Z życia diecezji 28 Oct 07:09 | BR
Rekolekcje akademickie w nietypowej formie w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników

fot. DA Martyria/FB

Rekolekcje akademickie "Try to Bow - spróbuj się ukłonić" w dniach 18-21 października poprowadził o. Robert Ablewicz MSF Misjonarz Miłosierdzia z Papui Nowej Gwinei. Duchowny poprowadził katechezę "na odległość", gdyż przebywał na kwarantannie.

Młodzież w dniach 18-21 października gromadziła się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników, skąd wysłuchiwała nauk rekolekcyjnych nagranych przez o. Roberta Ablewicza MSF - Misjonarza Miłosierdzia w Papui Nowej Gwinei. Duchowny nie mógł przybyć osobiście do Duszpasterstwa Akademickiego Martyria, gdyż potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Mimo tego wydarzenie się odbyło dzięki możliwościom techniki. 

 

Trzonem głoszonych nauk stał się fragment Ewangelii św. Jana, a bohaterami Jezus i Samarytanka.  Padają tam słowa Jezusa „Daj mi pić”. W dalszej części słyszymy: «O, gdybyś znała dar Boży i [wiedziała], kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić” – prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej». – Są różne źródła, z których czerpiemy, jednak nie zawsze są one dobre i czyste – powiedział ks. Robert Ablewicz MSF.

 

Nagrania rekolekcyjne były transmitowane na żywo na stronie parafii. Zostały także opublikowane na kanale "DA Martyria" na Youtube, gdzie można ich nadal wysłuchać. 

 

 

Na podstawie: diecezja.bydgoszcz.pl/

DA Martyria-FB

BR

BR Autor

Redaktor