Wydarzenia 13 Jun 2016 | Redaktor
Zwyciężyła drużyna z nakielskiej parafii

Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, który rozegrano 11 czerwca w Nakle nad Notecią, zakończył roczny kalendarz rozgrywek.

Na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia spotkało się sześć drużyn reprezentujących parafie diecezji bydgoskiej. Zawody rozpoczęły się Eucharystią w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz sportu ks. Michał Zawartowski.

Wyniki fazy grupowej wyłoniły drużyny, które awansowały do półfinałów. Wśród nich znaleźli się piłkarze ze wspólnot: św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Nakła nad Notecią, św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią, NMP Królowej Polski z Nakła nad Notecią oraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Bydgoszczy. Ostatecznie zwycięzcami zawodów zostali ministranci z parafii św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią, którzy w meczu finałowym pokonali 1:0 drużynę z parafii NMP Królowej Polski z Nakła nad Notecią. Trzecie miejsce zajęli ministranci z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Nakła nad Notecią, pokonując zespół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Bydgoszczy 7:0.

Sędzia zawodów Adam Lyczmański dokonał wyboru najlepszego zawodnika turnieju, którym został Mateusz Papaj z parafii św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią oraz najlepszego bramkarza – Filipa Jarczyńskiego z parafii NMP Królowej Polski z Nakła nad Notecią.

jm (fot. archiwum)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor