Wydarzenia 11 Jan 11:55 | mk
Zmarł Mieczysław Pawłowski, wieloletni nauczyciel akademicki, redaktor parafialnego „Na Oścież”

Mieczysław Pawłowski w 2019 roku/fot. Teresa Bermańska, Facebook

W wieku 71 lat zmarł Mieczysław Pawłowski, przez wiele lat wykładowca dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej, redaktor pisma „Na Oścież” wydawanego przy parafii Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5).

O śmierci Mieczysława Pawłowskiego poinformowała parafia MBKM. – Przez wszystkie lata istnienia naszej parafii był głęboko zaangażowany i zatroskany o sprawy Kościoła Powszechnego i parafialnego. Był długi czas członkiem Senatu dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej i jej długoletnim nauczycielem akademickim. Odszedł do Pana 7 stycznia 2022 roku – przekazano.

Pogrzeb odbędzie się w środę (12 stycznia) w Bazylice MBKM. O godz. 11.30 zostanie odprawiony różaniec, a o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa. Uroczystości będą kontynuowane na cmentarzu św. Mikołaja przy ul. Cechowej.

Pierwsze wydanie miesięcznika „Na Oścież” ukazało się w Niedzielę Palmową 4 kwietnia 1993 roku. Do grudnia 2018 roku wydano 229 publikacji. W piśmie realizowano m.in. misję upamiętniania osób, które zginęły w sąsiadującej z kościołem MBKM Fordońskiej Dolinie Śmierci. W wyjątkowym cyklu „Ludzie z pomnika”  podawano życiorysy ofiar, publikowano wspomnienia krewnych i znajomych, do których udało się dotrzeć.

Wiadomość o śmierci Mieczysława Pawłowskiego przekazała również prezes bydgoskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Teresa Bermańska. 

tekst za: tygodnikbydgoski.pl

mk Autor