Wydarzenia 28 Apr 2018 | Redaktor
Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej - oświadczenie ws. śmierci Alfiego

To my jesteśmy strażnikami fundamentów naszej cywilizacji - cywilizacji opierającej się na fundamentach filozofii greckiej, prawa rzymskiego i etyce chrześcijańskiej. To my jesteśmy Europą. I nigdzie się z niej nie wybieramy. Ludzie, którzy dopuścili się zbrodni na bezbronnym chłopcu i ci, którzy tę zbrodnię popierają, nie reprezentują Cywilizacji Europejskiej, reprezentują Cywilizację Śmierci i pogańskie barbarzyństwo.

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

Dziś, o godzinie 3:30 czasu polskiego zmarł Alfie Evans. Zapewniamy rodzinę o modlitwie.

Dziecko stało się w ostatnich dniach przyczynkiem do światowej dyskusji w temacie eutanazji i eugeniki. Jako Polacy stanęliśmy w tej sprawie po stronie życia. Setki tysięcy rodaków w tysiącach akcji wyrażało sprzeciw wobec działań Cywilizacji Śmierci, która zastąpiła w krajach zachodnich na wielu obszarach życia społecznego Cywilizację Europejską.

Jako Młodzież Wszechpolska zainicjowaliśmy na ulicach polskich miast i na portalach społecznościowych dziesiątki akcji mających pomóc chłopcu i jego rodzinie. Przeprowadziliśmy „zasypywanie” wszystkich konsulatów i ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce pluszowymi misiami, kierowaliśmy odezwy, przeprowadzaliśmy akcje modlitewne, zamawialiśmy Msze Święte.

Tymczasem tzw. „postępowy” zachód po raz kolejny pokazał, że jest to postęp ku upadkowi moralnemu i degeneracji. Odrzucając Boga, Europa Zachodnia za najwyższe wartości przyjęła tolerancjonizm będący de facto bezkrytyczną akceptacją zła, hedonizm i egoizm. Tworzy ona świat, w którym człowiek słaby i bezbronny może być bezkarnie pozbawiony nie tylko swojej podmiotowości, ale także… człowieczeństwa.

Naród Polski wyraźnie sprzeciwił się temu modelowi, pokazując, gdzie wciąż trwa prawdziwa Europa. Kiedy kraje zachodnie odpłynęły od brzegów europejskich do wciąż nie do końca znanych przystani degeneracji i barbarzyństwa, Polska pozostała w Europie.

To my jesteśmy strażnikami fundamentów naszej cywilizacji - cywilizacji opierającej się na fundamentach filozofii greckiej, prawa rzymskiego i etyce chrześcijańskiej. To my jesteśmy Europą. I nigdzie się z niej nie wybieramy.

Ludzie, którzy dopuścili się zbrodni na bezbronnym chłopcu i ci, którzy tę zbrodnię popierają, nie reprezentują Cywilizacji Europejskiej, reprezentują Cywilizację Śmierci i pogańskie barbarzyństwo.

Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej."

źródło: Młodzież Wszechpolska - fb

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor