Wydarzenia 4 Dec 2022 | Redaktor
Zaproszenie na roraty w kościele Świętej Trójcy.

Plakat organizatora

Czas adwentu to wyjątkowy okres, w którym wyczekujemy przyjścia Pana. Kościół pomaga w przygotowaniach do tego zdarzenia, poprzez nabożeństwo rorat. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie w każdą sobotę o godzinie 7.00 w kościele Świętej Trójcy.

Adwent to szczególny czas oczekiwania na spotkanie z Panem. W tym oczekiwaniu Kościół stara nam się jak najmocniej pomóc. Jedną z propozycji są roraty, które już od dekad przeżywamy w naszych świątyniach. Tradycyjnie lud wierny gromadził się na tych Mszach w godzinach porannych, aby odprawiać Mszę Świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny i naśladować przykład Jej życia. Od wielu lat ta tradycja ulega delikatnym zmianom. Już dzisiaj bardzo często w wielu kościołach roraty odprawiane są wieczorem ze względów czysto praktycznych, aby umożliwić dzieciom uczestnictwo w tym pięknym nabożeństwie. Są jednak jeszcze kościoły, w których odprawia się roraty w godzinach porannych.

Jedną z wielu takich świątyń jest bydgoski kościół Świętej Trójcy, w którym w każdą sobotę o godzinie 7.00 odprawiane są roraty. Od kilku lat te Msze są tematyczne - przybliżające postać Najświętszej Maryi Panny. Tegoroczne roraty oparte są o prefacje o Najświętszej Maryi Pannie, ukazjąc troskę Matki Najświętszej o wspólnotę Kościoła. W czasie porannych mszy ku czci Najświętszej Maryi Panny w bydgoskiej "Trójcy" można także usłyszeć chorał gregoriański, który towarzyszy na Eucharystii w wykonaniu scholi liturgicznej Corda Cordis - działającej w tejże parafii od kwietnia 2022r. Wszystkich chętnych zapraszamy na następne roraty w sobotę 10 grudnia na godzinę 7.00 do kościoła Świętej Trójcy.

 

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor