Wydarzenia 21 Oct 2019 | Redaktor
Zaproszenie na Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej

Zapraszamy na Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej!

„Razem, ku przyszłości!”, które odbędzie się w dniach: 15 – 17 listopada 2019, w Domu Jubileuszowym – ul. Bołtucia 5, Bydgoszcz (koszt – 10 zł.)

Kościół w ostatnim czasie bardzo pracuje nad tematem młodzieży. Przeżywaliśmy Synod Biskupów „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Obrady poświęcono wszystkim młodym ludziom w wieku 16-29 lat, których na świecie jest około 1,8 mld i stanowią blisko jedną czwartą ludzkości. Później ukazała się Posynodalna Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka – „Christus vivit”… wszystko po to, aby zachęcić młodych do wzrastania w świętości i w trosce o własne powołanie.

Hasło „Razem, ku przyszłości!” pochodzi właśnie z dokumentu Papieża – z punktu 201:

„Podczas Synodu jeden z młodych audytorów z Wysp Samoa powiedział, że Kościół jest jak kajak, w którym osoby starsze pomagają utrzymać kurs, odczytując położenie gwiazd, a młodzi wiosłują z całych sił, wyobrażając sobie, co na nich czeka dalej. Nie dajmy się zwieść na manowce ani przez młodych, myślących, że dorośli są przeszłością, która już się nie liczy, która już się skończyła, ani też przez dorosłych, sądzących, że zawsze wiedzą, jak powinni zachowywać się młodzi. Raczej wsiądźmy wszyscy razem do tego samego kajaka i wszyscy razem szukajmy lepszego świata, pod nieustannie nowym tchnieniem Ducha Świętego.”

Wszystkie informacje na stronie Martyrii: TU

Zapraszamy!

Martyria Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor