Wydarzenia 14 Dec 2017 | Redaktor
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. bpem Janem Tyrawą

Wywiad video wkrótce w KB i TB

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy Państwa, że 12 grudnia udaliśmy się w odwiedziny do JE księdza biskupa Jana Tyrawy, Adwent wszak jest również swoistym czasem spotkań, które nas wszystkich przygotowują do Świąt Bożego Narodzenia.

O czym rozmawialiśmy podczas tego przedświątecznego spotkania?

Spontanicznie rodzących się ciekawych wątków rozmowy było sporo, od współczesnego postrzegania mistyki w wierze katolickiej, poprzez trudy posługi biskupiej. Były też opowieści księdza biskupa o spotkaniach opłatkowych, między innymi z bydgoskimi biznesmenami, wspomnienia świąt Bożego Narodzenia spędzonych na ziemi wałbrzyskiej.

Rozmawialiśmy także o kondycji duchowej współczesnego (i nie tylko) człowieka, a także o planach na nowy rok liturgiczny, którego zadaniowość ukierunkowuje nas wszystkich na rozumienie tajemnicy działania Ducha Świętego.

Rozmowa nasza poszybowała również w kierunku spontanicznych rozważań na temat samej Tajemnicy nie dającej się ogarnąć ludzkiemu rozumowi Trójcy Przenajświętszej...

Ale to wszystko już wkrótce dla Państwa do obejrzenia na portalu Katolicka Bydgoszcz i do przeczytania w Tygodniku Bydgoskim.

Zapraszamy!

Katarzyna Chrzan i Michał Jędryka

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor