Wydarzenia 30 May 2016 | Redaktor
Zakończył się IV Tydzień Ewangelizacji

„Wierzę i już!” – to hasło, które było wielokrotnie akcentowane podczas IV Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. Inicjatywy odbywały się przede wszystkim na ulicach, poza świątyniami. Zostały przygotowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji i inne ruchy i wspólnoty diecezji bydgoskiej.

Program obejmował m.in. V Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, pielgrzymkę niepełnosprawnych, jubileusz Wspólnoty „Wiara i Światło”, dwunastogodzinne czytanie Pisma Świętego, procesję różańcową ulicami miasta, Fordoński Dzień Młodzieży z występem zespołu Siewcy Lednicy. – Był to czas wielkiego działania Pana Boga i osób świeckich, dzięki którym Słowo Boże mogło docierać do jak najszerszych kręgów odbiorców. I jak to bywa z ziarnem – owoce mogą być widoczne dopiero za jakiś czas. Jedno jest pewne – siać trzeba – powiedział odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej ks. dr Janusz Tomczak.

Bez wątpienia wymownym znakiem była milcząca procesja mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym z kościoła garnizonowego do bydgoskiej katedry. Uczestnikom towarzyszyło hasło: „Nie muszę mówić nic”. Po drodze wszyscy zatrzymali się na Starym Rynku, a ciszę przerwał śpiew Bogurodzicy. – Po prostu idziemy za Jezusem. Pomimo milczenia łączy nas poczucie jedności i swoistego braterstwa, które nie wymaga potwierdzenia. Taki jest milczący marsz mężczyzn – najprostsza, esencjalna i mocna ewangelizacja – powiedział Damian Kaczmarek, mąż Agaty. Oboje są na co dzień związani z Duszpasterstwem Akademickim „Martyria” i Szkołą Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

Centralnym wydarzeniem tygodnia był Koncert Uwielbieniowy „Kocham… i już” na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. – Modlitwa uwielbienia jest przede wszystkim modlitwą odrzucenia egoizmu. Człowiek zapomina o sobie i staje przed Panem Bogiem. W ten projekt zaangażowało się wielu dobrych muzyków i śpiewaków, na co dzień pracujących w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova i Akademii Muzycznej – powiedział Janusz Stanecki, organizator Bydgoskich Wieczorów Uwielbienia odpowiadający za muzyczny wymiar wydarzenia na Wyspie Młyńskiej.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor