Wydarzenia 20 Nov 10:43 | mk
Zaczęło się II Fordum Młodych Diecezji Bydgoskiej. Wydarzenie można śledzić online [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

„Pobudka!” – to tytuł spotkania młodych ludzi, które od 19 do 21 listopada trwa w Bydgoszczy. - Główną ideą forum jest zaproszenie do otwartej dyskusji wszystkich, którym leży na sercu przyszłość młodego człowieka i Kościoła - tłumaczą organizatorzy.

Drugie FMDB rozpoczęło się w piątek (19 listopada) wieczorem w Zespole Szkół Katolickich  czuwaniem z adoracją Najświętszego Sakramentu i śpiewem animowanym przez zespół Amen+.

Na sobotę (20 listopada) zaplanowano konferencje, warsztaty, m.in. o rozeznawaniu powołania, debatę i wybory do Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej. Dzień zakończy zabawa taneczna.

W niedzielę (21 listopada) młodzież będzie uczestniczyć zajęciach w Wyższym Seminarium Duchownym: w programie katechezy na temat m.in. liturgii, modlitwy, wiary. O godz. 12.30 odprawiona zostanie Eucharystia w katedrze, której przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w Forum mogą brać udział jedynie zapisani wcześniej uczestnicy; całość jest jednak transmitowana na kanale zespołu Amen+ na YouTubie.

Więcej zdjęć z piątkowej adoracji w galerii poniżej. 

mk Autor