Wydarzenia 7 Oct 2020 | Jarosław Aleksander
Zabójstwo na plebanii kościoła, ranny ksiądz. Sprawa umorzona!

fot. nadesłane A.S.

Do tragicznych wydarzeń doszło na plebanii kościoła św. Augustyna przy ulicy Nowolipki w Warszawie. Tam 64-latek brutalnie zabił mężczyznę oraz spowodował obrażenia u księdza próbującego ratować ofiarę. Prokuratura postawiła poważne zarzuty... sąd uniewinnił spr

Do zdarzenia, którego Jan B. jest sprawcą, doszło w kwietniu 2019 roku na plebanii kościoła św. Augustyna przy ul. Nowolipki w Warszawie. 41-latek zaatakował tam wówczas 64-letniego Marka T., który do kościoła przyjechał z żoną. Podczas zdarzenia kobieta spowiadała się. Sprawca miał kilkukrotnie uderzyć Marka T., a następnie rzucić go na posadzce kościoła.

 

Na pomoc pokrzywdzonemu ruszył ksiądz, który także został zaatakowany przez Jana B. On też wezwał policję i pogotowie. Niestety ofiara ataku mimo reanimacji zmarła.

 

Prokuratura postawiła Janowi B. zarzuty zabójstwa oraz spowodowania obrażeń ciała u interweniującego księdza.

 

Sąd nakazał analizę biegłych w kierunku ustalenia poczytalności sprawcy. Ci wydali opinię o zniesionej poczytalności w chwili popełniania przestępstwa. Biegli podkreślili ponadto, że sprawca jest osobą niebezpieczną i zachodzi obawa wystąpienia podobnych czynów w przyszłości.

 

W przedmiotowej sprawie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie w styczniu 2020 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek w trybie art. 324 k.p.k. (wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających - red.) - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Sąd uwzględnił jej wniosek orzekając wobec Jana B., co oznacza, że trafił on na leczenie psychiatryczne w zakładzie zamkniętym. Dalsze postępowanie w sprawie zostało umorzone.

 

 

Na podstawie: PAP/TVP3

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie