Wydarzenia 7 Dec 2017 | Redaktor
Z Nieba zszedł na ziemię!-odwiedziny św. Mikołaja z Miry w kcyńskiej Farze

6 grudnia - czyli w dniu wczorajszym, po Mszy Świętej Roratniej o godz. 18.00 w kcyńskiej Farze zjawił się niezapowiedziany, ale bardzo miły gość- św. Mikołaj we własnej osobie.

Przybył do dzieci gromadzących się na Roratach u św. Michała Archanioła. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać niezwykłych opowieści tego wielkiego świętego, ale również w pełni skorzystały z możliwości zadawania pytań.

Wielu z nich wykonało sobie także także pamiątkowe zdjęcie. Najważniejsze jednak jest to, że św. Mikołaj przypomniał nie tylko najmłodszym, ale wszystkim parafianom jakże ważną, fundamentalną prawdę chrześcijańskiej wiary w obcowanie świętych.

Poznały prawdziwego św. Mikołaja, który przybył w szatach biskupich, a który podczas swojego życia zawsze służył pomocą biednym i potrzebującym. Trzeba nam w natłoku informacji współczesnego świata dbać o to, by św. Mikołaj był dla naszych dzieci nie jakimś "Panem z reklamy Coca-Coli", ale prawdziwym świętym , za którego wstawiennictwem zawsze mogą się modlić, aby kiedyś razem z Nim przebywać w Niebie!

Agnieszka Ciaciuch

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor