Wydarzenia 16 Jun 2016 | Redaktor
XVI Spotkanie Integracyjne „O uśmiech dziecka”

Blisko dwieście osób wzięło udział w bydgoskim XVI Spotkaniu Integracyjnym „O uśmiech dziecka”. Przedsięwzięcie zostało wsparte m.in. przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Zabawa w formie koncertu z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo odbywała się w Domu Polskim. – To szczególnie ważne, że każdego roku jest duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem. To również dowód na to, że taka forma spotkań, koncertów jest bez wątpienia potrzebna – powiedziała Arleta Murawska.

Tematyka w tym roku była dowolna, jednak w przeważającej części dotyczyła „rytmu w muzyce”. Stąd nie zabrakło pokazów tańca w różnych stylach, m.in. country, walca, hip-hopu oraz disco. – Są z nami m.in. przedstawiciele studia tańca, zespołu tanecznego przedszkola integracyjnego, świetlicy, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, stowarzyszeń, warsztatów terapii oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, który jest organizatorem naszych spotkań – dodał Arleta Murawska. Dzieci z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy zaprezentowały natomiast program o tematyce cyrkowej.

Było to kilka godzin wspólnej radości i autentyczności okazywanej przez niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz odbiorców spotkania. – Nasze dzieci lubią dzielić się radością, bo wtedy jest jej więcej wokół nas. Ponadto uczą się od osób niepełnosprawnych innego spojrzenia na świat i wiedzą, że potrafią one zaskakiwać i można się od nich wiele nauczyć – dodała jedna z opiekunek Ewa Redlarska.

W organizację spotkania włączyły się również Wolny Związek Zawodowy Solidarność – Oświata i Rada Rodziców MDK nr 2 w Bydgoszczy.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor