Wydarzenia 9 Nov 2020 | BR
Wysoka – Parafia pw. NMP Różańcowej

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

 Wszystkich Świętych 01.11. 2020 r.

 

1.Dzisiaj Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to okazja do uwielbienia Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Msze Św. o godz.7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 15.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. modlitwy za zmarłych. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy do 2 listopada.

2. Natomiast jutro, poniedziałek, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień modlitwy całego Kościoła za tych, którzy w czyśćcu oczekują na pełne zjednoczenie z miłującym Ojcem. Msze święte w kościele o godz. 8.00, 10.00, 11.30,15.00, 16.00 i 18.00. Każdego roku ofiary zebrane na cmentarzach przeznaczaliśmy na utrzymanie cmentarza i nasze seminarium. W tym roku zbiórka odbywa się przed naszym kościołem.

3. Zachęcamy do ofiarowania za naszych bliskich zmarłych modlitwy różańcowej z wymieniankami. Różaniec z wymieniankami rozpoczniemy odmawiać od poniedziałku 2 XI do niedzieli 8 XI o godz. 17.30

- przed każdą Mszą świętą wieczorną. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone w kościele przy gazetach. Można je składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Zachęcamy również do odmawiania Różańca Do Granic Nieba, który trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych (1-8 listopada)- w naszym kościele odmawiać będziemy o godz. 17.30. W zależności od sytuacji modlitwę przeżywamy na cmentarzu, w parafii lub innych dostępnych miejscach, w domu, pod przydrożnym krzyżem. Tekst z wyjaśnieniem jak odmawiać znajduje się przy gazetach. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę.

4. Przypominamy, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskać w tym roku przez cały listopad.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Przed Mszą różaniec w tej intencji.

6.W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Do chorych udamy się rano od godz. 8.00. Osoby chore, które się boją ze względu na panującą pandemię przyjąć księdza lub są w kwarantannie prosimy to zgłosić do czwartku.

7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, dlatego o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo z udziałem róż różańcowych.

8. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać nie więcej niż 1 osoba / 7m2 powierzchni czyli 53 osoby. Reszta uczestniczy na zewnątrz z zachowaniem dystansu społecznego. Na stoliku znajduje się preparat do dezynfekcji rąk. Pamiętajmy o chorych, cierpiących i ofiarach koronawirusa oraz o tych, którzy leczą i wspomagają chorych.

9.W następną niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary złożone na tace przeznaczone będą na pokrycie części rachunku za malowanie kościoła.

10.W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze przeczytamy- czym jest życie wieczne oraz o lęku przed sądem ostatecznym, jak pogodzić się ze śmiercią, kiedy nie można pożegnać umierającej osoby,a w dodatku o obchodach 36. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które miały miejsce w bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników.

BR

BR Autor

Redaktor