Wydarzenia 10 Dec 2015 | Redaktor
Wykład otwarty nt. islamu

Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr hab. Agaty Skowron-Nalborczyk pod tytułem „Islam - wierzenia, praktyka, fakty, liczby". Spotkanie odbędzie się 17 grudnia (czwartek) o godz. 19 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Dr har. Agata Skowron-Nalborczyk jest adiunktem w Zakładzie Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jako religioznawca specjalizuje się w islamistyce, iranistyce i arabistyce. Zajmuje się mniejszościami muzułmańskimi w Europie, Tatarami polsko-litewskimi, kontaktami muzułmańsko-chrześcijańskimi, obrazem islamu w Europie oraz socjolingwistyką świata arabskiego.

Skorwon-Nalborczyk jest współprzewodniczącą Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Wraz z Agatą Marek napisała leksykon dla dziennikarzy „Nie bój się islamu”. Jest autorką książek i artykułów na temat islamu, uczestniczyła w wielu międzynarodowych konferencjach naukowych dotyczących tej religii. Wykład to okazja by wyjaśnić wątpliwości i rozwiać uproszczone albo fałszywe sądy na temat kultury i religii świata arabskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor