Wydarzenia 25 Sep 2018 | Redaktor
Wstrząsający film

Drodzy Czytelnicy!

To nie jest film o sensacyjnych sytuacjach z życia egzorcysty. To nie jest tendencyjny produkt marketingowy. Po prostu jest to dokumentalny film o tym, jak obecnie, my ludzie dramatycznie potrzebujemy mieć zwracaną naszą wolność.

W sytuacjach takich premier jak ta, nie ma przypadków. Ostatnio społeczeństwo miało otrzymać zastrzyk wątpliwości, w potrzebę służby kapłańskiej (film Kler), niezależnie od tego był przygotowywany dokument pt.: "Uwolnij mnie" nie tylko o tym, że potrzebujemy posługi kapłańskiej, ale też o tym jak dramatycznie jej obecnie potrzebujemy.

Film "Uwolnij mnie" mobilizuje nas wszystkich, zarówno kapłanów jak i świeckich. Potrzebujemy siebie wszyscy, i musimy pokonywać siebie, to nas niekiedy przekracza. Świat współczesny nas bardzo moralnie rozmiękczył, straciliśmy czujność na wielu płaszczyznach. Zły czujności nie traci nigdy...

Z przyjemnością informujemy, że Katolicka Bydgoszcz objęła patronatem medialnym dzieło "Uwolnij mnie", bo jest ono prawdziwe, autentyczne, pokazujące stan naszej kondycji duchowej bez pudrowania i bez sztucznej sensacyjności wydarzeń, w których manifestuje się działanie złego ducha. Pokazuje jak ciężka jest posługa egzorcystów i jednocześnie jak coraz bardziej konieczna.

Wydawca: Kondrat Media zaprasza bydgoszczan na przedpremierowy pokaz filmu już 01 października tj. poniedziałek, g.18.00 do Domu Jubileuszowego im. Jana Pawła II sala widowiskowa

W spotkaniu z widzami po pokazie udział wezmą:

-Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty, autor filmów o podobnej tematyce „Matteo” i „Jak pokonać szatana”

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu:

Kondrat Media przedstawia film „Uwolnij mnie” w kinach od 19 października.

„Uwolnij mnie”, to wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę. To fascynujące spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne.

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji, oraz nagrodę, dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych.

Ks. Antoni Zieliński – egzorcysta o filmie:

Film pokazuje prace kilku egzorcystów włoskich. Są to kapłani niezwykle wielkiej wiary i prostoty w relacjach do Pana Jezusa.

Ważna jest również pomoc ludzi świeckich zaangażowanych w posługę uwalniania i egzorcyzmowania. Kapłani egzorcyści działają prostymi metodami, skutecznymi w Kościele od wieków. Film pokazuje wiele współczesnych zniewoleń.

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor