Wydarzenia 7 Jan 14:07 | Redaktor
Wczoraj w Bydgoszczy odbył się jubileuszowy X Orszak Trzech Króli [FOTORELACJA]

Foto. Katolicka Bydgoszcz

Po raz kolejny odbył się w Bydgoszczy tym razem jubileuszowy X Orszak Trzech Króli. Świętowanie pamiątki Pokłonu Mędrców ze Wschodu to bardzo wyjątkowy czas bowiem już od dziesięciu lat Regina oraz Marek Piątkowscy wraz z licznym gronem współorganizatorów ofiarowują naszej Wspólnocie Diecezjalnej oraz całej społeczności miasta i Regionu tę wyjątkową i nader kolorową paradę wiary i radości z Narodzenia Pańskiego.

Podobnie było i w tym roku co naprawdę z dużym zaciekawieniem obejrzeć można w naszej relacji. Świętowanie Trzech Króli w Bydgoszczy rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. bp Kszysztofa Włodarczyka o godz. 11.30 w Bazylice Św. Wincentego a Paulo. 

 

Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej

 .

MĘDRCY ZE WSCHODU PONOWNIE ZAWITALI W NASZEJ PIĘKNEJ BAZYLICE

Mędrcy ze Wschodu przybyli, radość i dary złożyli.

Gospodarz miejsca niezwykły i energetyczny ks.  Sławomir Bar  (CM) jak zwykle bywa przy organizowanych w  Bazylice dziełach zadbał o każdy szczegół i przepięknie przygotowaną oprawę liturgii.

W uroczystej Mszy  Świętej uczstniczyło prawie trzy tysiące wiernych.

 

Piękne i bardzo refleksyjne kazanie wygłosił niebagatelny kaznodzieja Proboszcz Parafii Łukasza Ewangelisty i Sanktuarium św. Rity w Bydgoszczy ks. kanonik Mirosław Pstągowski któremu z tego miejsca składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Formowanie Orszaku rozpoczęło się już około godz. 12.30 gdzie przed bazylikę dotarły kolejne tysiące  bydgoszczan. 

Uczestnicy gotowi do przemarszu Jubileuszowego
X Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

Do tegorocznego Orszaku
ks. Ordynariusz bp  Krzysztof Włodarczyk w specjalnym apelu zaprosił przedstawicieli bydgoskich parafii aby te zaprezentowały swoich św. Patronów podczas tegorocznego Orszaku,  dzieki czemu na Orszak Trzech Króli  przybyło kilkunastu "nowych" świętych. Przyznać trzeba, że
był to bardzo cenny i świetnie przez wiernych zrealizowany pomysł który uatrakcyjnił "nasz przemarsz" - dziękujemy Księże  Biskupie. 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Orszak  Trzech Króli imponował rozmachem, dobrze zorganizowaną logistyką i niesamowitym wręcz zaangażowaniem uczestników, co z dużym zaciekawieniem obejrzeć można w naszej fotorelacji z tego ważnego wydarzenia.

 

Jak było prosimy obejrzyjcie siostry i bracia w naszej galerii foto.

 

Specjalna relacja filmowa z Orszaku przygotowywana jest przez naszą powoli ale sukcesywnie  budowaną Telewizji Effata i opublikowana  zostanie na kanałach YouTube Katolickiej Bydgoszczy
już w przyszłym tygodniu do której obejrzenia zaporosimy na portalu www.Katolicka.Bydgoszcz.pl 
oraz na Facebookowym profilu społecznościowym https://www.facebook.com/katolickabydgoszcz 

RELACJA FILMOWA EFFATA TV  >>>>kliknij TU

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego portalu.

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor