Wydarzenia 14 Nov 2020 | Jarosław Aleksander
Wanda Wasilewska zamiast św. Jana Pawła II. Szokujące propozycję „strajku kobiet”

fot. nadesłane p-p

Po dyskusyjnych publikacjach dotyczących kardynała Dziwisza i otoczenia Jana Pawła II przez Polskę przetacza się akcja zmian nazw ulic, placów czy szkół noszących imię papieża Polaka. W kilku miastach przeprowadzono akcję sabotażu oraz zbiera się podpisy pod petycjami dotyczącymi zmian nazw. Niektóre propozycje zaskakują.

Największą akcję sabotażu przeprowadzono w Warszawie gdzie Aleje Jana Pawła II „zastąpiono” Aleją Ofiar Jana Pawła II. Dopisek „ofiar” pojawił się także przy nazwie parku oraz na obiektach szkolnych.

W innych miasta trwają dyskusje. We Wrocławiu planuje się powrót do starej nazwy ulicy Jana Pawła II, czyli do „1 maja”. Nie mniej zaskakują propozycje z innych miast. Niektórzy z samorządowców lewicy (głównie Wiosny) składają nawet oficjalne wnioski w tej sprawie.

W Gdańsku zaproponowano nową nazwę ulicy „Strajku Kobiet”. W Warszawie oficjalnie forsuje się nazwę „Aleja Wolności” zamiast Jana Pawła II.

W innych miastach pojawiły się propozycje takie jak: Adamowicza, Jurka Owsiaka, LGBT i inne. Na forach związanych z tak zwanym strajkiem kobiet pojawiają się jeszcze ciekawsze propozycje takie jak: Aleja Tęczy, ulica Piekła Kobiet, ulica Ofiar przemocy domowej, Aleja Praw Kobiet czy ulica Aborcji, Wandy Wasilewskiej... (zachowano oryginalną pisownię).

 

Propozycje tzw. „strajku kobiet” pokazują jaki jest prawdziwy program stojący za organizatorami protestów. Antywartości zamiast wzorców to kolejny krok w ataku na kulturę i tradycję narodową.

 

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie