Wydarzenia 6 Jul 2020 | Redaktor
XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Sobota 11 lipca

fot. RM/TV Trwam

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się wyjątkowo w sobotę, 11 lipca. Ojciec Tadeusz Rydzyk przypomina, że w niedziele wszyscy udajemy się do urn.

Ojciec Rydzyk przypomina, że tegoroczne spotkania Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze zbiegnie się z wieloma przeżywanymi rocznicami: w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w roku zapowiadanej beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także w roku setnej rocznicy Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Polaków nad Armią Czerwoną.

 

Idziemy do Matki Najświętszej w czasie intensywnych działań antyewangelizacyjnych, w czasie sprytnych działań podprogowych, by doprowadzić do „soft katolicyzmu” po to, żeby go później zupełnie zabić; w czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, kapłanów, Kościół, patriotyzm. Idziemy, by całkowicie się Jej oddać – napisał o. Tadeusz Rydzyk w zaproszeniu na XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

 

Plan spotkania:

 

Od godz. 9.00 będzie można się pomodlić w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Godz. 12.30 pielgrzymi podejmą modlitwę różańcową.

Od godz. 13.00 odbywać się będą koncerty m.in. Eleni i Macieja Wróblewskiego.

O 15.00, w Godzinie Bożego Miłosierdzia, rozpocznie się uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie, wygłaszając także homilię, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

O. Tadeusz Rydzyk przypomina o zasadach sanitarnych z powodu trwającej epidemii.

 

Pamiętajmy wszyscy o wymogach sanitarnych, o maseczkach, szczególnie w autobusach. Ale przybywajmy również prywatnymi samochodami. Pamiętajmy o dezynfekcji rąk. Warto mieć mały pojemnik z płynem dezynfekującym. Jeśli nie mielibyście Państwo maseczki na placu, to odległość między jedną osobą a drugą powinna być przynajmniej dwumetrowa – wyjaśnił redemptorysta.

 

 

Na podstawie: Radio Maryja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor