Wydarzenia 6 Jul 2019 | Redaktor
Vincent Lambert umiera - pomóż!

Dr. Sanchez poinformował 2 lipca, że “zakończy leczenie”, co oznacza zakończenie podawania płynów i żywności Vincentowi Lambertowi.

Sąd Najwyższy uchylił poprzednią decyzję Sądu Apelacyjnego z 20 maja tego roku, na podstawie której mężczyzna miał być dalej karmiony i pojony.

Trzeba jeszcze raz podkreślić, że Vincent Lambert nie jest umierający, jak można usłyszeć w mediach. Nie jest podłączony do żadnej aparatury podtrzymującej procesy życiowe, jest jedynie karmiony przez sondę (rurkę). Tak samo jak wiele osób niepełnosprawnych, lub w podeszłym wieku, które nie mogą samodzielnie przyjmować pokarmów.

Ta petycja jest bardzo pilna. Bardzo proszę o jej podpisanie, by wezwać Prezydenta Emmanuela Macron’a do interwencji w obronie życia Vincenta Lambert.

http://www.citizengo.org/pl/lf/171937-panie-prezydencie-prosze-ratowac-vincenta-lambert

Viviane Lambert, matka Vincenta, od 2008 roku walczy, by utrzymać syna przy życiu. Kilka dni temu, 1 lipca przemawiała w ONZ:

"Krzyczę głośno, że Vincenta chcą zamordować. Taki jest prawdziwy świat (...) Vincent nie jest umierający, Vincent nie jest warzywem. Nigdy nie widziałam, żeby warzywo odwracało głowę, kiedy zawoła się je po imieniu”

"Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych zabrania pozbawienia jedzenia i płynów z powodu niepełnosprawności. W przeciwnym razie, byłaby to dyskryminacja.”

“Już dwukrotnie Komitet ONZ prosił Francję, by nie zabijano Vincenta. Francuski rząd odmawia, a to rażące pogwałcenie międzynarodowego prawa.”

2 lipca Dr Sanchez poinformował, że rozpocznie proces uśmiercania Vincenta Lambert. Jako że od 11 lat nie umiera, chcą go zabić! Przyczyną śmierci będzie odwodnienie.

http://www.citizengo.org/pl/lf/171937-panie-prezydencie-prosze-ratowac-vincenta-lambert

Komitet Praw Osób z Niepełnosprawnością (CRPD) wezwał Francję do utrzymania Vincenta Lambert przy życiu poprzez podawanie żywności i płynów jako środków niezbędnych dla każdego człowieka.

To stanowisko Komitetu zostało podtrzymane przez samego Rzecznika Praw Obywatelskich Francji (17 maja 2019 r.). Jeśli Vincent zostanie uśmiercony, 1700 innych osób w podobnym stanie zdrowia we Francji może spotkać taki sam los - twierdzi dyrektor generalny Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ECLJ), Grégor Puppinck.

Dr Sanchez, wzywając do „odpowiedzialnych reakcji”, apeluje, aby „towarzyszenie Vincentowi Lambert było tak spokojne, intymne i osobiste, jak to tylko możliwe”. Tymczasem Viviane Lambert, matka Vincenta, patrzy jak jej syn jest poddawany przymusowej eutanazji i umiera z pragnienia i głodu.

Ta odważna kobieta jest zmuszana do towarzyszenia synowi bez wypowiadania się i walki z morderstwem sądowym, które w tym przypadku ma miejsce!

Proszę podpisać petycję wzywającą władze Francji do POZWOLENIA LAMBERTOWI DALEJ ŻYĆ.

[code]TU

Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce. Musimy skutecznie działać na całym świecie. Każda minuta może być kluczowa.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Woliński razem z całym zespołem CitizenGO

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor