Wydarzenia 13 Jun 14:05 | mk
Uczestniczyli w warsztatach gospel, zaśpiewają na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Pod kierunkiem muzyka Piotra Pawlickiego szkolili się uczestnicy warsztatów gospel w klubie c przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. Zajęcia przygotowują do Koncertu Uwielbienia, który w uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca) zabrzmi na Wyspie Młyńskiej.

– Warto się zapisać, chociażby po to, żeby mieć później frajdę zaśpiewania koncertu na zawodowej scenie z fantastycznymi muzykami – zapowiadał przed warsztatami Piotr Pawlicki. - Na basie zagra: Mirosław Stępień, na perkusji: Kacper Popek, na instrumentach klawiszowych: Jan Przepiórkowski, na skrzypcach: Natan Kosętka,  Muzycy Ci są znani ze współpracy m.in. z: Mieczysławem Szcześniakiem, Chórem TGD, Budką Suflera – wyliczał.

Koncert Uwielbienia, do którego przygotowują warsztaty, odbędzie się 16 czerwca na Wyspie Młyńskiej o godz. 17.30. Jako support od godz. 16.00 zagrają zespoły: Projekt Dzień Dobry i Posłani Przez Pana. Organizatorem warsztatów oraz Koncertu jest Szkoła Nowej Ewangelizacji w Bydgoszczy.

Warsztaty trwały dwa dni (11-12 czerwca), odbyły się w klubie „Altruist” działającym przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo.

Tekst pierwotnie opublikowany na: tygodnikbydgoski.pl

Zdjęcia: Anna Kopeć

mk Autor