Wydarzenia 25 Apr 2016 | Redaktor
Turniej piłki LSO

W Szubinie po raz kolejny rozegrany został Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii szkoły podstawowej. Zgromadził on uczestników z 13 parafii.

Rywalizację 23 kwietnia zainaugurowała Eucharystia w kościele św. Marcina Biskupa. Modlitwie przewodniczył diecezjalny duszpasterz sportu ks. Robert Szczepański, a słowo Boże do zgromadzonych wygłosił drugi z diecezjalnych duszpasterzy ks. Michał Zawartowski.

Po uczcie duchowej przystąpiono do zaciętej gry. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a zawodnikom towarzyszyły szczególne poświęcenie, ofiarność i walka o każdy centymetr boiska. – Dodatkową motywacją dla uczestników był regulaminowy zapis, który mówił o tym, że drużyny zajmujące pierwsze miejsca w swoich grupach zagrają w ścisłym finale. Zaś drużyny z drugich miejsc w meczu zawalczą o miejsce trzecie – powiedział ks. Michał Zawartowski.

W pierwszej grupie najlepszą reprezentacją okazała się drużyna z parafii Wniebowzięcia NMP z Kcyni, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią. W drugiej grupie rozgrywki na pierwszym miejscu zakończyła drużyna z parafii św. Łukasza Ewangelisty z Bydgoszczy, zaś miejsce drugie zajęła drużyna z parafii św. Wawrzyńca z Gołańczy. W meczu o trzecie miejsce, w którym padł wynik 0-3, drużyna z parafii św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią pokonała drużynę z parafii św. Wawrzyńca z Gołańczy. W wielkim finale zwyciężyła parafia Wniebowzięcia NMP z Kcyni pokonując 5-0 parafię św. Łukasza Ewangelisty z Bydgoszczy.

Sędziowie zawodów wybrali także najlepszego zawodnika turnieju, którym został Adrian Tobys, a najlepszym bramkarzem wybrany został Konrad Jucha.

mj (fot. archiwum)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor