Wydarzenia 15 Mar 2016 | Redaktor
Turniej piłki halowej o puchar ks. Franciszka Blachnickiego

Około stu zawodników walczyło o puchar Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego podczas XI Oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który 12 marca rozegrano w obiektach Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia, w którym rywalizowało dziesięć drużyn Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowej, była Fundacja „Światło-Życie” Ośrodek w Bydgoszczy. – Nasze spotkania pełnią przede wszystkim funkcję wychowawczo-integracyjną, dopiero później sportową. Służą upowszechnianiu pozytywnych wzorców osobowych i wzmacnianiu więzi rodzinnych, rekreacji i integracji społecznej – powiedział Ryszard Kochański.

Jak przypomnieli uczestnicy turnieju, Ruch Światło-Życie tworzą wspólnoty Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła. Podkreślili zarazem, że wspólne przebywanie na modlitwie i rekreacji sportowej służy wzajemnemu poznaniu, pogłębianiu więzi, a przede wszystkim odkrywaniu Boga na co dzień w drugim człowieku. – Walczymy także o puchar naszego Założyciela, który jest dla nas największym autorytetem – dodał Ryszard Kochański.

Dziesięć zespołów reprezentowało wspólnoty parafialne Ruchu Światło-Życie z diecezji bydgoskiej oraz archidiecezji gnieźnieńskiej. Wśród nich znalazły się trzy drużyny Domowego Kościoła, cztery Oazy Młodzieżowej, a trzy były połączeniem tych gałęzi. – Na pewno tego typu okazje stwarzają możliwość budowania wspólnoty w inny sposób niż na spotkaniach oazowych – powiedział Sebastian Walczak z Oazy Młodzieżowej.

Siedem drużyn pochodziło z bydgoskich wspólnot parafialnych, pozostałe trzy ze Złotowa, Brzozy oraz Inowrocławia. Program turnieju tworzyły mecze dwustopniowej fazy grupowej i spotkania o piąte, trzecie miejsce oraz finał. Wśród drużyn turnieju trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno reprezentacje: Oazy Młodzieżowej z parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie, Oazy Młodzieżowej z parafii św. Marka w Bydgoszczy oraz Domowego Kościoła z parafii św. Marka w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor