Wydarzenia 23 Feb 2016 | Redaktor
Turniej LSO rozegrany

W Nakle nad Notecią 20 lutego rozegrano Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Do gry stanęło 150 zawodników z 15 wspólnot parafialnych.

Rywalizację w kategorii szkół gimnazjalnych zainaugurowała Eucharystia w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Następnie drużyny zostały podzielone na cztery grupy, z których do dalszych rozgrywek wyłoniono po dwa najlepsze zespoły. - Cały turniej był bardzo emocjonujący i wszystkich trzymał w napięciu aż do ostatniego gwizdka sędziego - powiedział diecezjalny duszpasterz sportu ks. Michał Zawartowski.

W grze o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny z bydgoskich parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po zaciętej walce wynik 2:0 osiągnęła druga drużyna, zapewniając sobie podium . Jednak wszyscy czekali z niecierpliwością na mecz finałowy pomiędzy drużynami z parafii św. Wawrzyńca z Gołańczy i Świętej Trójcy z Łobżenicy. Rywalizację zwyciężyła ostatecznie grupa z Łobżenicy pokonując przeciwnika 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Duszyński z Gołańczy, a bramkarzem Krystian Kandziora z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Bydgoszczy. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz puchary.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor