Wydarzenia 29 Nov 2015 | Redaktor
Turniej Halowej Piłki Nożnej LSO

Aż trzynaście drużyn stanęło do rywalizacji podczas Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, który odbywał się w sobotę w Bydgoszczy.

Zmagania najmłodszych w kategorii szkoły podstawowej, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, zainaugurowano Eucharystią w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Po wcześniejszym losowaniu, zespoły zostały podzielone na cztery grupy. W pierwszych starciach wyłonione zostały drużyny, które dostały się do ćwierćfinału. Znalazły się wśród nich reprezentacje: bł. Michała Kozala z Solca Kujawskiego, św. Jana Apostoła i Ewangelisty z Bydgoszczy, Wniebowzięcia NMP z Kcyni, Wniebowstąpienia Pańskiego z Bydgoszczy, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z Bydgoszczy, św. Łukasza Ewangelisty z Bydgoszczy, Świętej Rodziny z Bydgoszczy oraz św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią.

Mecz, który w pierwszym półfinale rozegrano pomiędzy zespołami z parafii św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią i bł. Michała Kozala z Solca Kujawskiego, zakończył się wynikiem 0-1. W drugim półfinale walczyły drużyny z bydgoskich parafii Wniebowstąpienia Pańskiego i św. Łukasza Ewangelisty, kończąc wynikiem 5-0. Trzecie miejsce w turnieju zajęła parafia Wniebowstąpienia Pańskiego z Bydgoszczy, która w meczu o miejsce na podium pokonała 3-0 parafię św. Wawrzyńca z Nakła nad Notecią. Natomiast zwycięzcami turnieju zostali ministranci z parafii św. Łukasza Ewangelisty z Bydgoszczy, którzy w meczu finałowym pokonali drużynę z parafii bł. Michała Kozala z Solca Kujawskiego. – W sposób szczególny dziękujemy księżom i opiekunom świeckim, którzy przybyli na to spotkanie, a ministrantom jesteśmy wdzięczni za emocje sportowe, jakie zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci – powiedzieli duszpasterze sportu.

Zwieńczeniem turnieju było wręczenie nagród zwycięzcom, którego dokonali diecezjalni duszpasterze sportu ks. Robert Szczepański i ks. Michał Zawartowski. Sędziowie zawodów, którymi byli Adam Lyczmański, Dariusz Ignatowski oraz Dariusz Drozd, wytypowali najlepszego piłkarza turnieju, którym został Krystian Łobuszewski z parafii św. Łukasza Ewangelisty z Bydgoszczy. Natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Andrzej Nowak z parafii bł. Michała Kozala z Solca Kujawskiego.

jm (fot. archiwum)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor