Wydarzenia 19 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Trwa specjalna nowenna na Jasnej Górze

fot. JT/arch.

Tradycyjnie przed świętem Matki Bożej Częstochowskiej trwa specjalna nowenna. Na Jasnej Górze modlą się przybyli pielgrzymi oraz tamtejsza wspólnota. Kaznodzieją tegorocznej nowenny jest ks. Artur Ważny z Tarnowa.

Hasłem tegorocznej nowenny jest: „Maryja, nauczycielka rozeznawania powołania”.

 

Chciałbym w czasie tej nowenny, byśmy popatrzyli, w jaki sposób Maryja zgodziła się na Bożą wolę, w jaki sposób Słowo stało się Ciałem w Niej – wyjaśnił kaznodzieja i dodał: ponieważ mamy robić to samo w naszym życiu, mamy przyjmować Boże zwiastowanie, oznajmienie Jego woli, mamy ją rozeznawać a potem ją stosować w naszym codziennym życiu.

 

Rozważania związane z nowenną mają charakter rekolekcji. Mają one przybliżyć uczestników do Matki Bożej jako matki ludzi i kościoła.

 

O. Marcin Ciechanowski, podprzeor klasztoru podkreślił:

 

 Jesteśmy pokoleniem dość rozpędzonym, czekamy, jak mówił papież Franciszek, na natychmiastowy efekt, ale czy potrafimy się dziś zachwycić taką żmudną, długą formą szturmu do nieba? – pytał paulin.

 

 

Każdego dnia w jasnogórskiej nowennie uczestniczą przedstawiciele innych częstochowskich parafii oraz pielgrzymi. Msze św. nowennowe odprawiane są codziennie na jasnogórskim szczycie o 18.30. Transmisja w także na jasnogórskim kanale YouTube i w Radiu Jasna Góra.

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie