Wydarzenia 4 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Tornister Pełen Uśmiechów. Finał akcji [WIDEO]

mat. prasowe Caritas Polska

Do diecezji w całej Polsce trafił sprzęt zakupiony w ramach akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Współorganizatorem akcji jest fundacja Pro Caritate.

Uroczysty finał akcji odbędzie się 16 sierpnia w Tryńczy na Podkarpaciu.

 

Komputery dla świetlic i innych placówek prowadzących zajęcia dla najmłodszych trafią m.in. do Gniezna, Krakowa, Sandomierza, Gliwic, Opola, Siedlec, Szczecina i Torunia.

 

Najważniejsze, że dzięki tym komputerom dzieci, które dotąd często były pozbawione takiej możliwości, będą mogły korzystać z nowoczesnych technologii, nie tylko spędzając czas wolny, ale także w celach edukacyjnych – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

 

Tegoroczny finał Tornistra Pełnego Uśmiechów, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

Ze względu na wymogi sanitarne związane z epidemią, w tym roku impreza będzie miała wyjątkowy charakter. Zasady bezpieczeństwa wymagane przy organizacji tego typu wydarzeń zostaną zachowane, ale na pewno nie zabraknie atrakcji – informuje ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

 

 

Na podstawie: Caritas Polska

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie