Wydarzenia 11 Jul 2020 | Jarosław Aleksander
Tornister pełe uśmiechów

fot. Caritas

XII edycja akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” to ponad 300 laptopów przeznaczonych dla świetlic, domów dziecka i placówek edukacyjnych.

Celem akcji jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. W tym roku z powodu pandemii akcja skupia się na pomocy w pozyskaniu sprzętu do nauki zdalnej dla dzieci i placówek opiekuńczych i edukacyjnych.

 

W ramach partnerstwa z Fundacją Pro Caritate, Caritas Polska pozyskano ponad 300 laptopów, które zostaną przekazane do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez Caritas.

 

Koronawirus zmienił niemal wszystko. Nauczanie zdalne w czasie epidemii uzmysłowiło nam potrzeby dzieci z placówek Caritas. Dlatego postanowiliśmy w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zatroszczyć się o sprzęt komputerowy, który jest dzisiaj kluczowy w wyrównywaniu szans edukacyjnych najmłodszych. Dziękujemy fundacji Pro Caritate za jej hojny dar, który pozwoli wyposażyć w laptopy placówki dla dzieci prowadzone przez Caritas – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

 

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas od 2009 roku. Od tego czasu przekazano dzieciom w całej Polsce ponad 170 tys. wyprawek szkolnych. Caritas Polska w latach 2018–2019 zakupiła i przekazała uczniom z rodzin potrzebujących ponad 4000 plecaków szkolnych (w tym 1300 z wyprawkami).

 

Na podstawie: Caritas Polska

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie