Wydarzenia 14 Jul 2020 | Redaktor
Terenowy samochód dla sióstr

fot. Facebook/Samochód dla misjonarek w Kamerunie

Zgromadzenie Sióstr św. Dominika zbiera fundusze na zakup samochodu dla misji w Kamerunie. Po uspokojeniu się sytuacji pandemicznej, zwłaszcza w Domach Pomocy Społecznej siostry zwracają uwagę na swoje misje. Jedna z nich pilnie potrzebuje samochodu terenowego.

Siostry z Kamerunu obiecują modlitwę za każdego z darczyńców. Siostry prowadzą swoją działalnością wspierają m.in. placówki oświatowe, domy pomocy społecznej. Prowadzą misje na całym świecie w tym w Kamerunie w Afryce.

 

Samochód jest siostrom potrzebny do codziennej pracy. Przewożą nim leki, przybory szkolne, artykuły spożywcze, środki budowlane, ale także dzieci i młodzież. W Garoua Boulai prowadzą też przychodnię, ale w ciężkich przypadkach trzeba chorych przetransportować do najbliższego szpitala – tłumaczy prezes Fundacji Sióstr św. Dominika.

 

Fundacja jest dziełem powołanym przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika. Działa tam, gdzie potrzeby są największe i najpilniejsze. Pomaga starszym, niepełnosprawnym oraz na miejscach na całym świecie.

 

Wszystkie informacje potrzebne do udzielenia wsparcia znajdują się na stronie internetowej, a także na Facebooku.

 

Na podstawie: Facebook/Samochód dla misjonarek w Kamerunie

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor