Wydarzenia 16 May 2016 | Redaktor
„Tchnij MOC” – modlitwa i koncert

Wolontariat Młodzieżowy „4don4Lord” („Fordon dla Pana”), a także wspólnoty parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy 14 maja zaprosili mieszkańców miasta na Koncert Uwielbienia „Tchnij MOC”.

Wydarzenie zorganizowano w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Bazylice Królowej Męczenników z myślą o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. – Wolontariusze wraz z profesjonalnymi muzykami przygotowali koncert, prezentując na żywo repertuar nagranej niedawno przez siebie płyty „Music for ŚDM”. Krążek ten ukazał się na święta wielkanocne jako diecezjalne przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży – powiedział ks. Piotr Wachowski.

Spotkaniu towarzyszyły czuwanie, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia o północy oraz wspólna agapa. – Pragnęliśmy w tym szczególnym czasie łaski – mam na myśli Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, 1050. rocznicę chrztu Polski, rok parafialnej wizytacji kanonicznej oraz ŚDM – po prostu być razem na modlitwie jak Maryja wraz z Apostołami w dniu Pięćdziesiątnicy – dodał.

Według kapłana, ważne było także to, by w wielości i różnorodności charyzmatów wspólnot nie umknęła gdzieś okazja do usłyszenia wyraźnego wezwania, które staje się misyjnym posłaniem. – Wezwaniem, którego szczególnym zwieńczeniem mają się stać zbliżające się wydarzenia w Krakowie. „Lokalny Wieczernik” wraz ze wszystkimi swoimi wspólnotami trwał tej nocy, będąc otwartym na moc Ducha Świętego – zakończył ks. Piotr Wachowski.

Koncert, w czasie którego chętni mogli nabywać płyty, składał się z trzech zasadniczych części. Pierwszą stanowiła modlitewna prezentacja wybranych utworów płyty „Music for ŚDM”, drugą – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracji i uwielbienia z okazją do kapłańskiej indywidualnej modlitwy wstawienniczej, trzecią – procesja Eucharystyczna wokół bazyliki na wzór liturgicznych wydarzeń sprzed pięćdziesięciu dni.

jm
foto: Wiesław Kajdasz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor