Wydarzenia 27 Jun 2019 | Redaktor
SZLAKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ - 1920 - pielgrzymka rowerowa

VI Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Bydgoskiej organizowana przez Duszpasterstwo Liturgicznej Służby ołtarza rozpocznie się juz w tą sobotę 29 czerwca o godz 18:00 Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej św. Marcina i Mikołaja. Dwie godziny wczesniej na placu za budynkiem Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej ul. Grodzka 18-22 odbędzie się załadunek bagaży i rowerów.

"Tym razem - pisza organizatorzy - chcemy o własnych siłach przebyć trasę Szlakiem Bitwy Warszawskiej – 1920. Świętując ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w tym roku chcemy zatrzymać się w miejscach szczególnie związanych z „Cudem nad Wisłą”.

Oczywiście jest to pielgrzymka - a zatem jedyne w swoim rodzaju rekolekcje w drodze. Nie zabraknie w programie elementów dotykających ludzkiego ducha takich jak: Msza św., modlitwa brewiarzowa (Jutrznia, Nieszpory) codzienna konferencja.

Do udziału zapraszamy wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, kochają podróże rowerem, przygodę oraz zachwyca ich piękno świata, a jednocześnie chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem."

Pielgrzymka będzie trwała siedem dni i przejedzie przez takie miasta jak:

WŁOCŁAWEK – PŁOCK – ZAKROCZYM – RADZYMIN – GÓRA KALWARIA – DĘBLIN - LUBLIN

Wszystkie szczegółowe informacje znajduja sie na stronie pod linkiem: www.rowerowa.net

[code]TU

źródło: rowerowa.net

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor