Wydarzenia 2 Oct 2015 | Redaktor
Sychar, czyli małżeństwo nie zawsze jest łatwe...

Sympozjum poświęcone małżeństwu i rodzinie odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę w Bydgoszczy. Wykłady i seminaria odbędą się w budynku Zespołu Szkół Katolickich.

Organizatorem sympozjum jest Duszpaterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”. Charyzmatem Wspólnoty Sychar jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Sceną ewangeliczną, do której ten ruch szczególnie się odwołuje jest rozmowa Pana Jezusa z samarytanką.

Program przewiduje w sobotę 10 października wykłady: „Dziecko w sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców – jak je chronić i wspierać?”, który wygłosi Aleksandra Nowicka – psycholog, następnie ks. dra Przemysława Kwiatkowskiego „Jedność dwojga. Z Karolem Wojtyłą o doświadczeniu miłości, małżeństwa i rodziny”, oraz „Kryzys początkiem drogi do szczęścia, czyli o dialogu, seksie i innych ćwiczenia pogłębiających jedność małżeńską” - wygłoszą Anna i Jarosław Synak.

W niedzielę o 17 - tej Msza św. w kościele p. w. Chrystusa Króla w intencji małżeństw i rodzin, a po Mszy wykład: „Rozwód czy pojednanie?” wygłosi Grzegorz Fedorczuk – prawnik oraz Andrzej Szczepaniak – założyciel Wspólnoty SYCHAR.

Sympozjum jest organizowane z okazji pięciolecia działalności Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej w Bydgoszczy i XV Dnia Papieskiego.

Szczegóły na plakacie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor