Wydarzenia 29 Apr 16:17 | mk
Studenci z Bydgoszczy u tronu Jasnogórskiej Pani

fot. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

23 kwietnia reprezentacja duszpasterstwa akademickiego „Martyria” wzięła udział w 85. Ogólnopolskiej Akademickiej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Tegorocznym hasło pątników brzmiało „Jestem, pamiętam, czuwam”. - Dotychczas pielgrzymowały promieniście z całej Polski całe społeczności akademickie, i nie chcemy przerywać tradycji, choć forma musi zostać zmieniona – mówił w rozmowie z Radiem Jasna Góra ks. Piotr Wachowski, duszpasterz akademicki z Bydgoszczy. 

Pielgrzymka rozpoczęła się w Kaplicy Matki Bożej Eucharystią celebrowaną przez biskupa Marka Marczaka, delegata KEP do spraw duszpasterstw akademickich. Następnie młodzi ludzie wraz z biskupem wzięli udział w drodze krzyżowej na wałach Jasnej Góry.

Podczas Apelu Jasnogórskiego przedstawicielka duszpasterstwa złożyła uroczystą rotę oddania studentów, absolwentów wykładowców i pracowników uniwersytetów pod opiekę Matki Bożej.

– Był to dla nas piękny i owocny czas! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na Jasnej Górze w dużo liczniejszym gronie studentów z całej Polski – piszą.

Zdjęcia: Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

mk Autor