Wydarzenia 8 Feb 2016 | Redaktor
Spotkanie liderów parafialnych i wolontariuszy diecezjalnych ŚDM

Św. Roch - patron dnia (16.08)

Wydarzenia Wczoraj 06:29

W bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II 6 lutego spotkali się liderzy parafialni i wolontariusze diecezjalni Światowych Dni Młodzieży.

W murach placówki działa Diecezjalne Centrum ŚDM, które koordynuje wszystkie inicjatywy mające na celu przygotowania młodych do spotkania w Krakowie. – Podczas tego spotkania dziękujemy za to, co do tej pory udało się uczynić. Za nami chociażby intensywny czas peregrynacji symboli ŚDM, wypełniony zaangażowaniem młodych w rozważania i czuwania. Jesteśmy w trakcie akcji, której celem jest wsparcie osób, które chcą do nas przyjechać aż z Madagaskaru – powiedział koordynator diecezjalny ŚDM ks. Dariusz Białkowski.

Zanim młodzi z całego świata wyjadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem, odwiedzą poszczególne polskie diecezje, w tym bydgoską, która na czas Dni w Diecezjach (20–24 lipca 2016) przyjmie nazwę „Golgota”. Najbliższe tygodnie upłyną m.in. na finalizowaniu tzw. pakietów dla pielgrzymów. To również przygotowanie tras, którymi będą poruszali się młodzi, jak i samego programu spotkań w Bydgoszczy.

Pielgrzymi przyjadą do diecezji bydgoskiej w środę, 20 lipca. Będzie to dzień rezerwacji. – Zajmuję się w centrum m.in. systemem rejestracji. Już dzisiaj wiemy, że liczba młodych będzie wciąż się powiększać. Poza tym działam w sekcji informatycznej. Na szczeblu parafialnym dzieje się wiele wydarzeń, o których trzeba informować dalej. To również ciągły kontakt z innymi diecezjami, a także z centralą w Krakowie, więc tej pracy przybywa. Bez wątpienia powinniśmy czuć się wyróżnieni, że możemy zaangażować się w to dzieło, jakim są Światowe Dni Młodzieży – powiedział Adam Gliszczyński.

Liderzy parafialni, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży spotkają się po raz kolejny już 12 marca. – Trzeba podziękować tej grupie ponad 30 osób, a zarazem prosić o kolejnych chętnych do pomocy. Jest to mrówcza praca, której nie widać, a na pewno warto ją dostrzec. Chodzi o to, aby Światowe Dni Młodzieży były na pierwszym miejscu przeżyciem duchowym. By nie irytowały nas sprawy organizacyjne, stąd trzeba o nie zadbać w pierwszej kolejności – zakończyli diecezjalni koordynatorzy ŚDM, ks. Dariusz Białkowski i ks. dr Waldemar Różycki.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor