Wydarzenia 24 Mar 2018 | Redaktor
Sobota - przypomnienie

Niedziela Palmowa to taki punkt w czasie, gdy szczególnie zaczynamy myśleć także o sensie cierpienia.

Czy można je w ogóle zrozumieć? Hm...

Jedno jest pewne dla wszystkich, cierpienie jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka.

Jaki jest więc jego sens?

Bez wiary w to, że po śmierci jest życie wieczne, nie może mieć sensu. Ale jeśli wierzymy, że życie po śmierci jest, to z tej perspektywy zaczynamy widzieć, czym cierpienie jest. Czym jest i po co jest.

Nikt nie mówi, że od razu otrzymamy odpowiedzi na wszystko, nikt nie obiecuje, że zrozumiemy cierpienie, że zobaczymy wreszcie wszystko jasno. W tej Tajemnicy związanej z sensem cierpienia jest też... sens!

Jaki? Każdy ma tu swoją niepowtarzalną drogę do odkrywania tej tajemnicy.

Bez względu na nasz osobisty stan rozumienia cierpienia, pamiętajmy o chorych dzieciach z naszego terenu, o ich cierpieniu i cierpieniu ich najbliższych. Czy rozumiemy, czy nie, modlitwa jedni za drugich MAS SENS!

Jak co sobotę przypominamy sobie nawzajem o modlitwie za ciężko chore dzieci, które są pacjentami w szpitalach naszego miasta. Oddziały hematologii, onkologii, pediatrii, kardiologii, neurologii etc. - a wszystko z dopiskiem 'dziecięcej' są pełne. Szpitali jest kilka w naszym mieście więc możemy sobie wyobrazić, że cierpiących dzieci i ich rodzin jest całkiem sporo i nie możemy być na to obojętni.

red. KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor