Wydarzenia 1 Jun 2018 | Redaktor
SNE Bydgoszcz znów zorganizowała wspaniałe wydarzenie! Wyspa Młyńska - wczoraj!

Maciej Czaczyk – zwycięzca programu „Must be the music” – i krakowski zespół #Reaktywacja zagrali wczoraj (31 maja) na Wyspie Młyńskiej. Adoracja i koncert z okazji Bożego Ciała zostały zorganizowane już po raz trzeci.

Gościem specjalnym był zwycięzca programu „Must be the music” Maciej Czaczyk, obecnie kleryk w szcześcińskim seminarium duchownym. Swój występ rozpoczął w ubraniu „cywilnym” – potem nałożył sutannę. – Bóg może przemienić życie, i to radykalnie – uśmiecha się Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej. – Myślę, że tym gestem nałożenia sutanny Maciej Czaczyk chciał pokazać właśnie swoją przemianę, to, że kariera nie zaspokaja tego, czego człowiek najbardziej potrzebuje – tłumaczy.

Do „Uwielbienia na Wyspie” dołączyli uczestnicy Milczącego Marszu Mężczyzn, który o 19.00 wyruszył spod kościoła garnizonowego. Procesja mężczyzn prowadzonych przez kapłana z monstrancją została zorganizowana w Bydgoszczy już po raz trzeci. – To forma świadectwa, że dla nas najważniejszy jest Jezus, za którym idziemy, z którym się utożsamiamy – mówi Marek Dłuski.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

mk

źródło: TYGODNIK BYDGOSKI /tam pełna fotorelacja/

foto: Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor