Wydarzenia 29 Feb 2016 | Redaktor
Skupienie dla młodych matek

W bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się weekendowe skupienie dla młodych mam. Jego tematem było pytanie: Kobieto, kim jesteś?

Organizatorem skupienia był Szensztacki Instytut Sióstr Maryi. – Mamy, które do nas przyjechały, szukały odpowiedzi na to pytanie we własnych sercach, wpatrując się w oblicze Trzykroć Przedziwnej Pani, najwspanialszej z matek. Szukają jej również w czasie Lectio Divina: ich patronką jest podczas tych czytań Judyta. Odkrywanie tajemnicy kobiety prowadzi do wyrażania wdzięczności Stwórcy za wspaniałość Jego dzieła –  powiedziała odpowiedzialna za skupienie s. M. Emanuela ISSM.

Kobieto, kim jesteś? – to według prowadzącej spotkania pytanie o tożsamość, czyli nie tylko troska o głębsze poznanie siebie, ale również coraz bardziej świadome branie odpowiedzialności za to, do czego stworzył człowieka Pan Bóg. – Poznawanie i przeżywanie własnej tożsamości ma ważne znaczenie dla dojrzałych relacji, które budujemy z Bogiem, ze sobą samym i z drugim człowiekiem. Ma także znaczący wpływ na przeżywanie ludzkiego powołania – dodała.

Uczestnictwo w rekolekcjach dla matek jest podjęciem refleksji i pracy nad samą sobą, głębszym poznaniem siebie – podkreśliła Anna Reetz..

Spotkania dla mam odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach (ul. Smukalska 113; kontakt: s.emanuela@szensztat.pl).

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor