Wydarzenia 13 Jan 2020 | Redaktor
Setna rocznica  powrotu Bydgoszczy do Macierzy - obchody

Zbliża się setna rocznica przyłączenia Bydgoszczy do Polski. W centrum miasta będą odbywały się w związku z tym liczne imprezy nawiązujące do historycznych wydarzeń, przyjedzie wiele grup rekonstrukcyjnych, otwarte zostaną liczne wystawy, które przybliżą nam klimat lat dwudziestych zeszłego wieku i wyjątkowych wydarzeń, które rozegrały się na naszych ziemiach.

Jak szczególne będą to wydarzenia i jak będą przebiegały możemy dokładnie zapoznać się z relacji konferencji prasowej, która odbyła się kilka dni temu w Bydgoszczy TU

Wdzięczność za odzyskaną wolność należy się bohaterom tamtych dni, czymże byłaby jednak wolność, gdybyśmy nie widzieli jej sensu w celu ostatecznym, czyli w Bogu. Uroczystości upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy odbędą się więc także w katedrze bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 18 uroczystą Mszą św.

Natomiast po Mszy św. w Domu Polskim zostanie wygłoszony wykład prof. dr. hab. Remigiusza Pośpiecha pt.: „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”, po którym koncert pieśni patriotycznych zaśpiewa chór „Akolada”.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor