Wydarzenia 13 Jun 2016 | Redaktor
Salezjańskie Dni Młodości

„Miłosierny jak Ojciec” – to hasło XIV Salezjańskich Dni Młodości, które odbyły się przy bydgoskiej parafii św. Marka.

W pierwszym dniu zaplanowano występ zespołu „Jamaro Sveto”, pokaz eksperymentów „Profesora Ciekawskiego” oraz prezentację iluzjonisty Zbigniewa Brzozowskiego. Natomiast w niedzielę swoje umiejętności pokazali przedstawiciele bydgoskiego Studia Tańca Adelante, a gwiazdą wieczoru był polski raper, poeta i producent muzyczny Jarosław Jaruszewski „Bisz”. – Wszystko po to, aby być wspólnie, cieszyć się i wielbić Pana Boga - powiedział ks. Krzysztof Rudziński SDB.

Prezes Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży Oddziału w Bydgoszczy dodał, że tegoroczne hasło nie jest przypadkowe. – Spotykamy się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Chcemy przypomnieć wielki przymiot Boga – Jego miłosierdzie, które wciąż nad nami czuwa - nad młodzieżą, nad rodziną, tym wszystkim, co robimy. I podczas Salezjańskich Dni Młodości pragniemy owo miłosierdzie głosić i szerzyć – stwierdził kapłan.

Dochód z Salezjańskich Dni Młodości zostanie przeznaczony na całoroczną działalność Oratorium „Dominiczek”. – Te chwile są odskocznią od codziennego życia, czasem ładowania baterii, odzyskania wiary w ludzi, rozwijania własnych wartości, potwierdzeniem, że w grupie siła – powiedziała Zina, od lat związana z oratorium.

jm (fot. z archiwum Zbigniewa Brzozowskiego; nie ilustruje tegorocznych SDM-ów)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor