Wydarzenia 18 Oct 2021 | mk
Różaniec w intencji Polski zgromadził tłum [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W niedzielę (17 października) w centrum Bydgoszczy odprawiono różaniec pokutno-wynagradzający w intencji Polski. Podobne procesje były organizowane tego dnia w całym kraju.

Wydarzenie rozpoczęło się po Eucharystii w bydgoskiej katedrze. Uczestnicy przeszli ulicami Farną, Starym Rynkiem, Mostową, do amfiteatru.

Procesja w Bydgoszczy była częścią Wielkie Procesji Pokutnej - inicjatywy ogólnopolskiej Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego (www.rozaniec24.pl). Modlitwa wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi odbyła się tego dnia w różnych miejscowościach w kraju. Organizatorzy, zapowiadając wydarzenie, przypominali, że Maryja podczas objawień w Fatimie nawoływała do pokuty i codziennego odmawiania różańca. – Jednocząc się w niedziele 17 października na ulicach polskich miast w intencji pokuty i wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, możemy wyprosić wiele, mając na uwadze obecne czasy. Gorąco w to wierzymy, ponieważ tak przepowiadała Matka Boża w Fatimie – pisalii. Podkreślali także, że akcji błogosławi ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

W Bydgoszczy w organizację wydarzenia zaangażowała się wspólnota Wojowników Maryi. 

mk Autor