Wydarzenia 6 Sep 2020 | BR
Rektor seminarium zamordowany

fot. pexels.com

Kapłan został zamordowany podczas jazdy własnym samochodem. Pojazd został ostrzelany.

Ksiądz Ricardo Cortez był rektorem seminarium duchownego imienia Oskara Romero w Salwadorze, w diecezji Zacatecoluca. Podczas jazdy samochodem, nieznani jeszcze sprawcy ostrzelali jego auto. Ciało kapłana znaleziono obok pojazdu. Wszczęto śledztwo dot. przyczyny morderstwa i ustaleniu jego sprawców.

Diecezja Zacatecoluca opublikowała w tej sprawie oświadczenie, w którym pisze:

„Ks. Ricardo był dobrym, sympatycznym człowiekiem, oddanym swojej wspólnocie i formacji seminarzystów, a także opiece nad wiernymi”

 

W tym roku przypada 40. rocznica zamordowania świętego arcybiskupa Oskara Romero. Kapłan zginął w trakcie sprawowania Mszy Świętej. Również w 1980 roku został zamordowany włoski duchowny ks. Cosme Spessotto, który przebywał w Salwadorze na misji. Papież Franciszek zatwierdził jego beatyfikację, której data zostanie ogłoszona po ustaniu pandemii koronawirusa.

 

Jak widać sytuacja wolności wyznaniowej w tym państwie na przestrzeni 40 lat nie uległa znaczącej poprawie. Duchowni, którzy głoszą Chrystusa w tym regionie, jednocześnie narażają swoje życie, które w każdej chwili mogą stracić.

 

Na podstawie: Vatican News

BR

BR Autor

Redaktor