Wydarzenia 12 Nov 2020 | BR
Przyłęki – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

32 Niedziela Zwykła   8 listopada 2020 

1. Dzisiaj – w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – pragniemy modlić się o przywrócenie nadziei w Republice Środkowoafrykańskiej. Chcąc wesprzeć chrześcijan tego 5 milionowego państwa, można wysłać sms o treści RATUJĘ pod numer 72405. Szczegóły na ulotkach pod chórem.

2. Z uwagi na nowe obostrzenia epidemiologiczne w naszej świątyni może uczestniczyć we Mszy św. 25 osób nie licząc celebransa i liturgicznej służby. Zachowujmy dystans, zakładajmy maseczki na nos i usta oraz dezynfekujmy dłonie.

3. Pragnę poinformować, że u zbiegu ulic Zabytkowej i św. Jana Marii Vianney’a udało się ustawić – zamówione przez naszą radną p. Karoline Lachowicz – SERCE NA NAKRĘTKI. Zachęcam do zaangażowania się w zbiórkę nakrętek dla chorej Hani. Wspólnie możemy więcej i bądźmy otwarci na pomoc okazywaną najbardziej potrzebującym.

4. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych podczas tzw. „wymienianek”. Przypominam, że odpusty zupełne za zmarłych można zyskiwać do końca listopada.

5. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok 2021. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania biura parafialnego.

6. Nabywajmy i czytajmy przewodni „Przewodnik Katolicki”.

7. Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom, życzę spokojnego przeżywania tych trudnych dni, byśmy przeżywali je z ufnością w Boża Opatrzność. Prosząc o oddalenie epidemii – po każdej Mszy św. – śpiewamy modlitwę suplikacji.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy + Andrzeja Sadłowskiego, który jutro o godz. 11.00 zostanie pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. prob. Zdzisław Lahutta

 

BR

BR Autor

Redaktor