Wydarzenia 13 May 2021 | Redaktor
Przewdodniczący KEP: Dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Papieża

Jan Paweł II w Austrii, 1988/ L'Osservatore Romano - Diaconat permanent en France – Info – Pic, domena publiczna

13 maja mija 40 lat od nieudanego zamachu na życie papieża Jana Pawła II. Główne uroczystości dziękczynne za ocalenie Ojca Świętego odbędą się w Polanicy-Zdroju.

– Dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Papieża Polaka i w konsekwencji jego długi pontyfikat, który bardzo mocno naznaczył dzieje Kościoła powszechnego i świata – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, w 40. rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II. Do zamachu doszło na placu Świętego Piotra 13 maja, w rocznicę dnia, w którym miało miejsce pierwsze objawienie fatimskie. Sam Papież łączył swoje ocalenie właśnie z interwencją Matki Bożej.

Główne uroczystości rocznicowe odbędą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce o godz. 17.00. – Będziemy tam wspólnie dziękować przez ręce Maryi za cud ocalenia Ojca Świętego oraz za wszelkie łaski, które Pan Bóg zesłał nam przez osobę naszego wielkiego i świętego Rodaka – wskazał abp Gądecki, zapraszając do łączenia się z obchodami.

Transmisję Mszy świętej oraz pozostałych wydarzeń będzie można śledzić na kanałach YouTube „Gościa Niedzielnego” i EWTN.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor