Wydarzenia 7 Jun 12:31 | Redaktor
Przemarsz Kapeluszowy i Seniorada przed nami [PROGRAM]

fot. bydgoszcz.pl

Barwny Przemarsz Kapeluszowy zainauguruje 15 czerwca Senioradę - bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko. Zbieramy się w sobotę, 15 czerwca, o 11.30, na Placu Praw Kobiet (ul. Gdańska, przed „Drukarnią”). Przemarsz wyruszy w trasę o godzinie 12.00. Mile widziane kolorowe stroje i kapelusze!

Te wyjątkowe wydarzenia mają na celu promocję działań podejmowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, integrowanie społeczności lokalnej oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk tzw. „trzeciego sektora”.
Jak każdego roku, piknik to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.
W programie wydarzenia m.in.: prezentacje NGO'sów, liczne występy muzyczne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz dorosłych, atrakcje organizowane przez służby mundurowe oraz strefa gastronomiczna.

Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

Tegoroczny Przemarsz Kapeluszowy zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

- Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca, o godzinie 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych - zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

Seniorada - tydzień międzypokoleniowy

Barwnym Przemarszem Kapeluszowym również w sobotę 15 czerwca zainaugurujemy III edycję Seniorady - bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko. Harmonogram oraz informacje o rezerwacji miejsc na wydarzenia dostępne są na stronie www.bydgoszczseniorom.pl.

Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. W tym roku to już trzecia edycja projektu. W każdej z dotychczasowych Seniorad z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników spotkań, koncertów, szkoleń, warsztatów, a nawet pikników. Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.
W tym roku czekać nas będzie międzypokoleniowy festyn rodzinny, olimpiada międzypokoleniowa, konkurs kulinarny, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe,  spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet bale międzypokoleniowe - to tylko część przygotowanych atrakcji.

Pełny program Seniorady dostępny jest tutaj.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor