Wydarzenia 19 Dec 2017 | Redaktor
Przedświąteczne spotkanie z JE ks. bpem Janem Tyrawą

nagranie video

Adwent jest swoistym czasem spotkań, które nas wszystkich przygotowują do Świąt Bożego Narodzenia. 12 grudnia udaliśmy się w odwiedziny do JE księdza biskupa Jana Tyrawy. O czym rozmawialiśmy podczas tego przedświątecznego spotkania?

Spontanicznie rodzących się ciekawych wątków rozmowy było sporo, od współczesnego postrzegania mistyki w wierze katolickiej, poprzez trudy posługi biskupiej. Były też opowieści księdza biskupa o spotkaniach opłatkowych, między innymi z bydgoskimi biznesmenami, wspomnienia świąt Bożego Narodzenia spędzonych na ziemi wałbrzyskiej.

Rozmawialiśmy także o kondycji duchowej współczesnego (i nie tylko) człowieka, a także o planach na nowy rok liturgiczny, którego zadaniowość ukierunkowuje nas wszystkich na rozumienie tajemnicy działania Ducha Świętego.

Rozmowa nasza poszybowała również w kierunku rozważań na temat samej tajemnicy nie dającej się ogarnąć ludzkiemu rozumowi Trójcy Przenajświętszej...

Wywiad będzie także do przeczytania w najnowszym numerze Tygodnika Bydgoskiego.

Dziękujemy ks. bpowi Janowi Tyrawie za to sympatyczne spotkanie przedświąteczne i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się spotkać z ks. biskupem, wszak ciekawych tematów do omówienia przed nami bardzo wiele...

A mieszkańców diecezji bydgoskiej zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania, podczas którego ks. bp Jan złożył świąteczne życzenia Bożonarodzeniowe nam wszystkim.

Katarzyna Chrzan i Michał Jędryka

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor