Wydarzenia 19 Sep 2018 | Redaktor

"Przed sklepem jubilera" to wyjątkowa sztuka - nie dość, że napisana przez Karola Wojtyłę, przyszłego papieża św. Jana Pawła II, to w dodatku dramat o małżeństwie, miłości, zrozumieniu i Bogu.

Zapraszamy!

Już 16 października o godz. 20:00 premiera w Fundacji Wiatrak (ul. Gen. M. Bołtucia 7), a kolejne spektakle w następnych dniach.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku w Toruniu. W związku z gruntowną modernizacją stałej siedziby, Pałacu Dąmbskich, do marca przyszłego roku Teatr skupi się na spektaklach wyjazdowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Najnowszą premierą poza Toruniem będzie Przed sklepem jubilera – sztuka autorstwa Karola Wojtyły, przyszłego papieża, którą Teatr wystawi 16 października o godz. 20:00 na scenie Fundacji Wiatrak w Fordonie. To wyjątkowa data – tego dnia minie 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Przed sklepem jubilera, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to historia o miłości, Bogu, relacjach międzyludzkich. To niezwykła opowieść o ludziach młodych i starszych, o młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości, o refleksjach nad przeszłością. Teatralne dzieło św. Jana Pawła II doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Reżyserią spektaklu zajął się Robert Czechowski – dyrektor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, mający na koncie ponad dwieście scenografii do dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych. Kostiumy zaprojektowała natomiast Aleksandra Harasimowicz – współpracująca m.in. z New Theater w Nowym Jorku i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W obsadzie zobaczymy m.in. Niko Niakasa, toruńskiego aktora i lalkarza, Agnieszkę Brenzak, absolwentkę wokalistyki jazzowej współpracującą z Teatrem Muzycznym przy Tajemnicy Tomka Sawyera, Hemarze, Sile sióstr, Martę Jaszewską, współpracującą z Teatrem Gdynia Główna oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

Rezerwacje biletów pod tel. 512 982 813, 56 678 75 19

Kolejne spektakle:

– 17 października, godzina 9.00 i 12.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

– 18 października, godzina 18.00, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, ul. Rynek 9

– 19 października, godzina 17.00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 13

– 20 października, godzina 18.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

– 21 października, godzina 17.00, Fundacja Wiatrak, Bydgoszcz

A. Jasińska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor