Wydarzenia 13 Sep 2016 | Redaktor
„Projekt Kostka 2016” i dziękczynienie za ŚDM

Raz Dwa Trzy, Som Gorsi, Play&Pray, Filadelfia, hiphopowy duet „Wyrwani z Niewoli” i raper Tau to tegoroczne gwiazdy „Projektu Kostka 2016”. Trzydniowa radość w Złotowie została połączona z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży.

„Projekt Kostka 2016” to wydarzenie dla młodzieży, organizowane w Złotowie corocznie we wrześniu przez Misjonarzy Świętej Rodziny i wspólnoty młodzieżowe. Łączy ono w sobie elementy inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz wyjątkowego festiwalu. Celem jest zachęta do podjęcia wyzwania, by nawiązać żywą relację z Bogiem, a inspiracją – św. Stanisław Kostka. – „Projekt Kostka” to czas, który wzbogaca nie tylko o wspomnienia, ale także o marzenia i świeżą energię do działania – powiedział ks. Adrian Piecuch MSF.

Do Złotowa została zaproszona młodzież z całej diecezji bydgoskiej także w ramach dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Centrum Diecezjalnego Spotkania Młodzieży na Półwyspie Rybackim stanowiła Eucharystia, której przewodniczył ks. dr Waldemar Różycki. Kapłan wraz z ks. Dariuszem Białkowskim byli odpowiedzialni z ramienia diecezji za organizację ŚDM. – Przychodzimy, aby dziękować Bogu i w ten sposób docenić również wasz wielki wkład w to wielkie dzieło, jakim były Światowe Dni Młodzieży – mówił ks. dr Waldemar Różycki.

Nowo mianowany diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Piotr Wachowski nawiązał do odczytanego słowa Bożego, a także do przesłania, z którym przyjechał do Polski papież Franciszek. Ojciec Święty przestrzegał młodych m.in. przed postawą bierności i obojętności. Przed tym, by nie mylić szczęścia z kanapą. – Czy już wiesz, czego chce od ciebie Jezus po tych Światowych Dniach Młodzieży? – pytał ks. Piotr Wachowski.

Kapłan dodał, że Chrystus zaprasza wszystkich do konkretu życia i konkretu świadectwa. – To jest nasz czas: kapłanów, będących z młodzieżą w parafiach, i czas młodzieży, będącej w Kościele i świecie. Nie czekajmy, aż ktoś nam coś zaproponuje, ale pobudzeni Duchem Świętym odczytujmy znaki i obrazy Boga dla nas, bo jeśli nie teraz – kiedy Bóg przez słowo i ludzi w osobie Ojca Świętego tak zdecydowanie do nas mówi i zaprasza – to wszystko psu na budę, a z wygodnej kanapy życiowo bardzo szybko przeniesiemy się na lekarską kozetkę – dodał. – „Projekt Kostka” w tym roku jest diecezjalnym podsumowaniem Światowych Dni Młodzieży, na których miałam szczęście być! Jest to dla mnie – jako dla mieszkanki Złotowa – wielki zaszczyt, wielka łaska... – podsumowała Patrycja.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor