Wydarzenia 8 Oct 2019 | Redaktor
„Problem dowodu na istnienie Boga” - spotkanie z prof. J. Sytnikiem-Czetwertyńskim

23 października, w środę, o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej18 odbędzie się wykład dr. hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskigo, prof. nadzw. pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”

Janusz Sytnik-Czetwertyński - filozof, ukończył też studia ekonomiczne w Wrocławiu, filozofię natomiast na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozprawę doktorską z filozofii obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. "Podstawy monadyzmu fizycznego. Studium porównawcze z metafizyki" - pod takim tytułem napisał rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Jerzego Perzanowskiego

W 2012 otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykładał m. in. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, nauczał filozofii i deontologii lekarskiej w języku angielskim dla studentów z krajów skandynawskich w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prowadził wykłady z zakresu psychoontologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Od 2013 jest pracownikiem Instytutu Filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz pracownikiem Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, na stanowisku profesora.

W roku 2016, decyzją Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła został powołany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Odwoławczej Komisji Bioetycznej przy Ministrze Zdrowia. W tym samym roku został powołany na Przewodniczącego Rady Naukowej KPCK.

W Polskim Radiu Pomorza i Kujaw prowadził wykłady pt. "Podróże filozoficzne" - było to aż 90 audycji, a po ich zakończeniu wykłady pt. "Filozoficzny leksykon pojęć ważnych".

Na spotkanie z profesorem zaprasza ks bp Jan Tyrawa

źródło: Diecezja Bydgoska

info i foto: Wilkpedia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor