Wydarzenia 2 Dec 2017 | Redaktor
Pożar kościoła w Ciężkowie

Kościół pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ciężkowie w nocy 29 listopada stanął w płomieniach. Na ratunek ruszyli nie tylko strażacy, ale i miejscowi parafianie. Za kilka dni miał zakończyć się remont świątyni.

Kościół pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ciężkowie został wybudowany w 1898 roku. Jest to świątynia filialna parafii pod wezwaniem świętego Wita w Słupach w dekanacie Szubin. Ogromna tragedia, jaka spotkała tę niewielką, wiejską parafię, bardzo zjednoczyła parafian. W zebraniu, które dzień po pożarze spontanicznie zorganizowali mieszkańcy Ciężkowa, wzięło udział ponad 100 osób. Wszyscy byli zgodni, że kościół trzeba jak najszybciej zabezpieczyć przed zimą, a później odbudować. Padło wiele pomysłów dotyczących pozyskania środków finansowych na ten cel. Trwa zbiórka darowizn.

Wpłat można dokonywać na konto: 80 8181 0000 0006 9443 2000 0001

z dopiskiem: "Odbudowa spalonego kościoła" odbiorca: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Wita w Słupach Słupy 5, 89-200 Szubin.

Ponadto w parafia. Ponadto 10 grudnia we wszystkich parafiach Diecezji Bydgoskiej przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na odbudowę kościoła w Ciężkowie. Tekst: Beata Danielewska-Szymczak Fot. Lucyna Komasińska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor