Wydarzenia 28 Nov 15:41 | mk
Potrzebne koce, śpiwory, karimaty. Bazylika rozpoczęła zbiórkę!

Wydawanie posiłków przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo, fot. Anna Kopeć

Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych i ubogich. Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego á Paulo organizuje zbiórkę kocy, karimat, śpiworów na rzecz swoich podopiecznych.

- Noce są coraz chłodniejsze, a zimowa temperatura nie sprzyja aktualnie panującej sytuacji pandemicznej. Z góry dziękujemy za okazane serce i ofiary - piszą koordynatorzy akcji „Bazylika pomaga” na Facebooku

Stowarzyszenie Miłosierdzia przy parafii pw. św. Wincentego á Paulo (al. Ossolińskich 2a) i wolontariusze „Bazyliki”w dni powszednie (ok. godz. 15.00-16.00) wydają przed kościołem posiłki dla osób bezdomnych i potrzebujących. Oferują też m.in. pomoc w zrobieniu zakupów dla osób starszych. Więcej o działalności stowarzyszenia oraz o tym, jak je wesprzeć, czytaj tutaj.

mat. Bazylika pomaga, Facebook

Z kolei parafia pw. Świętego Krzyża (ul. Artyleryjska 10), we współpracy z Oddziałem Ratunkowym Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, organizuje akcję „Podziel się ubraniem”. To zbiórka używanej odzieży dla osób bezdomnych.

- Wielu z nich w tym czasie staje się pacjentami wspomnianego Oddziału. Zamiast wyrzucić niepotrzebne rzeczy, możemy w bardzo konkretny sposób pomóc im przetrwać zimę, ale i nie tylko - czytamy na stronie parafii na Facebooku. - Rzeczy można przynosić do nas. Potrzeba ciepłych kurtek i butów, a także bielizny. Za każdy gest solidarności z tymi ubogimi naszych czasów bardzo serdecznie dziękuję!-  dodaje we wpisie proboszcz, ks. Dariusz Wesołek.

mat. parafii pw. Świętego Krzyża 

Czytaj także apel policji w związku z zagrożeniem dla osób przebywających na zewnatrz przy niskiej temperaturze: 

Jeden telefon może pomóc! Nie bądź obojętny wobec osób bezdomnych i starszych! 

mk Autor