Wydarzenia 6 Jun 2016 | Redaktor
Poświęcenie sztandaru Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo–Techniczne ma nowy sztandar. Jego poświęcenia w katedrze dokonał 3 czerwca biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Uroczystości nadania sztandaru rozpoczęły się od Mszy św. – Przyjmijcie ten sztandar i strzeżcie go z honorem. I bądźcie dumni, że właśnie pod tym sztandarem znaleźliście swoją wspólnotę – mówił pasterz diecezji.

Na sztandarze znalazły się hasła: „Edukacja, Wychowanie, Praca, Społeczeństwo”. – Są to słowa nam bliskie i drogie, ponieważ nasi pracownicy podjęli się trudu wychowania młodych pokoleń Polaków – powiedział prezes Paweł Duzdowski.

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo–Techniczne rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Przez 26 lat działalności firma na dobre wpisała się w edukacyjną mapę Bydgoszczy i regionu. Misją zakładu jest kształcenie zawodowe dorosłych i młodzieży, pracujących i bezrobotnych w specjalnościach najbardziej pożądanych na regionalnym rynku pracy.

Oprócz kursów i szkoleń do oferty firmy w 2012 roku dołączyły szkoły średnie – „technika mundurowe” o profilu wojskowym, policyjnym, strażackim i służby więziennej. Wszystkie posiadają status szkół publicznych. W chwili obecnej działa sześć placówek mundurowych: w Bydgoszczy, Aleksandrowie Kujawskim, Ciechanowie, Chełmnie, Chojnicach oraz Kołaczkowie. Od września do listy tych miejscowości dołączy również Mrocza.

Po modlitwie dalsze uroczystości odbyły się na Starym Rynku. Odegrano m.in. Hymn Państwowy, odczytano Akt Nadania sztandaru oraz wbito pamiątkowe gwoździe.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor